Anxhela PERISTERI - Karma

Biografia


Anxhela Peristeri ka realizuar albumin e saj muzikor “Anxhela për ju“ në vitin 2004. Prej vitesh është aktive nëpër koncerte dhe festivale ku ka fituar çmime të ndryshmë në “Kënga Magjike“, “Çmimet Kult“, “Netët e Klipit“ dhe YFSF. Në vitin 2018 ka realizuar dhe koncertin e saj të parë recital, “Reflektim“. Ka shumë këngë të sajat të cilat i sjell si kantautore. Pjesëmarrja e saj e parë në Festivalin e Këngës ka qënë në vitin 2001. Këtë vit rikthehet për herë të dytë.

 

“Karma”

Teksti: Olti Curri

Muzika: Kledi Bahiti

Këngët Konkurruese