Stefan MARENA - Meteor

Biografia


Stefan Marena kthehet për herë të dytë në Festival. Prezantimin e parë e pati në vitin 2009.  Ka nisur të merret me muzikë që në moshë të vogë si pjesëmarrës në talent show si “Gjeniu i Vogel “ dhe festivalet e këngës  për fëmijë në Shqipëri , Kosovë dhe Malin e Zi. Ka konkurruar në Top Fest e Kënga Magjike, si edhe ka vijuar me konkurset e talenteve si “Star Academy” apo “The Voice of Albania”. Ka provuar interpretimin në musicals, produksion i TV KLAN si: “Romeo & Juliette “ , “ Notredame de Paris” , “ Les Miserable” se bashku me artistët Olta Boka , Mariza Ikonomi , Egzona Ademi , Alban Skënderaj , Miriam Cani.  Në vitin 2019 f u shpall fitues i çmimit “Best New Artist” në ceremonine gala të ndarjes së çmimeve “ Golden People Awards“ dhe “ Luxury Global Awards” ne 100 personazhet më të spikatur në boteë,  zhviluar në Baku, Azerbajxhan .

“Meteor”

Muzika: Gramoz Kozeli

Teksti: Klotilda Harka

Këngët Konkurruese